Afgan sığınmacılarla ilgili tanıtım filmi tepki çeken Oğuzhan Uğur, hakkındaki suçlamaları reddetti

Sosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur hakkında sosyal medya platformunda yayınlanacak programının tanıtım fragmanı tartışmalara neden olmuştu. Sarıklı ve cübbeli, silahlı sakallı ve mini etek giyen bir kadının peşinden telefonla çekim yaparak yürüyen karakterlerin yer aldığı fragmana sosyal medyada tepki gösterilmişti. Bir grup vatandaş da 23 Ağustos’ta İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek Oğuzhan Uğur hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Program tanıtımında sığınmacıları ele alan Oğuzhan Uğur, savcılığa ifade verdi

AVUKATI İLE BİRLİKTE ADLİYEYE GELDİ

Grup adına açıklama yapan gazeteci Hasret Yıldırım, “Oğuzhan Uğur isimli bir sanatçı ve sosyal medya fenomeni, bir fragman üzerinden alenen ırkçılık ve nefret söylemi ile İslami kisve ile alay etmiştir” diyerek suç duyurusunda bulunmuştu. Bunun üzerine “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan hakkında soruşturma başlatılan Uğur, bugün avukatı Çağdaş Çelik ile birlikte adliyeye geldi.

Program tanıtımında sığınmacıları ele alan Oğuzhan Uğur, savcılığa ifade verdi

“HALKIN BİR KISMININ RAHATSIZ OLDUĞU KONUYU DİLE GETİRDİK”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’na “şüpheli” sıfatıyla ifade veren Oğuzhan Uğur’un, “Kaçak göçmen sorununa dikkat çekmek için böyle bir video çekip yayınlandık. Hiçbir dini değeri aşağılamak gibi amacımız olamaz. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik bir yana halkın büyük bir kısmının rahatsız olduğu konuyu dile getirdik” dediği öğrenildi.

Afgan sığınmacılarla ilgili tanıtım filmi tepki çeken Oğuzhan Uğur, hakkındaki suçlamaları reddettiDemirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri Aleyna'nın sır ölümünde davanın seyrini değiştirecek gelişme! Ölmeden önce şüpheliyi şikayet etmiş

Aleyna’nın sır ölümünde davanın seyrini değiştirecek gelişme! Ölmeden önce şüpheliyi şikayet etmiş

İstanbul'da gece düşen göktaşı, gökyüzünü aydınlattı

İstanbul’da gece düşen göktaşı, gökyüzünü aydınlattı

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.