Ali Babacan: Seyahat davasıyla ilgili bir mağduriyetim yok

Deva Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Fox TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programının konuğu oldu.

Gündemdeki mevzularla ilgili konuşan Babacan, Seyahat davasına da değindi.

“Şahsi bir mağduriyetim yok”

Babacan, Seyahat davasıyla ilgili şahsi bir mağduriyetinin olmadığını söyledi.

Mağdur olmadığını için davayla ilgili hiçbir müracaatının da bulunmadığını belirten Babacan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Olmayan müracaatı geri çekme imkanımız yok”

“Gezi davasıyla ilgili davacı pozisyonumuz yok. Biz dava açmadık. Şikayet dilekçemiz yok. Mağduriyetle ilgili müracaatımız yok ki geri çekelim. Seyahat davasıyla ilgili savcılık büsbütün tek taraflı olarak o günün hükümetinde olan bütün bakanları mağdur olarak sıralamış. Bizim müracaatımız yok. Olmayan müracaatı geri çekme imkanımız yok. Olmayan bir şeyi daima işlemek uygun niyetli değil.”


Babacan’ın o periyot kullandığı tabirler

Öte yandan Ali Babacan Seyahat Parkı olaylarının olduğu periyotta şu sözleri kullanmıştı:

“İletişim kanallarının daima açık olması, beklentilerin, dileklerin, isteklerin, tasaların, endişelerin açıkça tabir edilebilmesi son derece değerli. Lakin bunun uygar yollarla, barışçıl yollarla yapılması bir öbür kıymetli mevzu. O çizgiyi geçip, şayet iş şiddete geliyorsa, şayet karşıdakine ziyan vermeye dayanıyorsa, molotof kokteylileriyle, demir bilyelerle araçları, otobüsleri yakıp yıkmayla birtakım iletiler verilmeye çalışılıyorsa kimse kusura bakmasın bu bizim gelecekte görmek istediğimiz bir gençlik davranışı değil.”


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.