Bakan Kasapoğlu: Atletlerimiz 6 ayda 569 altın madalya kazandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan atletizm pistinin açılışı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un iştirakiyle gerçekleştirildi.

“BURADA İNANÇ, EMEK, ALIN TERİ, SİSTEMLİ ÇALIŞMA VAR”

Yapılan yatırımların Türk sporunun ihtilali olduğunu söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu yatırımlar; milletin efendisi değil, hizmetkârı olmak üzere yola revan olmuş bir gönül beşerinin liderliğinde gerçekleşen Türkiye’nin spor ihtilalinin en hoş yansımasıdır. Spor İhtilali diyoruz lakin bunu içi boş bir tabir olarak kullanmıyoruz. Bu tezimizi başarılarla madalyalarla da destekliyoruz. İşte size birtakım sayılar vermek istiyorum. Yalnızca son altı ayda, Ocak ayından Haziran ayına kadar göğsünde ay-yıldızlı formayı taşıyan atletlerimiz milletlerarası alanda 34 farklı branşta; 569 altın, 644 gümüş, 866 bronz olmak üzere toplam 2079 madalya kazandı. Bu bir rekor, bu bir gurur tablosu. Bu muvaffakiyetler nasıl geliyor? Burada inanç var, emek var, alın teri var, sistemli çalışma var. Sporda sürdürülebilir muvaffakiyet için tüm ayrıntıların hassasiyetle ilmek ilmek işlendiği bir yapı var. Yeteneğin tespiti var, yeteneği hakikat yönlendirme var. Yeteneğin gerçek tesis ve idman bilimleriyle gelişimini sağlıyoruz ve muvaffakiyetin sürdürülebilir olması için bilimsel çıktılardan faydalanıyoruz” diye konuştu. 

“TÜRKİYE’NİN GÜÇLÜ KONUT SAHİPLİĞİNE BİR KERE DAHA BÜTÜN DÜNYAYI ŞAHİT KILACAĞIZ”

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin gerçekleştirdiği atılımla Avrupa’nın en genç ve çağdaş tesislerine sahip olduğunu belirterek, “Bu güçlü altyapı, kapasite ve çağdaş imkanlar; bizi milletlerarası tertiplerde pek çok defa deneyimli bir mesken sahibi noktasına taşımıştır. İşte bunlardan biri olan 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nı 09-18 Ağustos tarihleri ortasında Konya’da gerçekleştirecek; hem Konyamızın hem Türkiye’nin güçlü konut sahipliğine bir kere daha bütün dünyayı şahit kılacağız. Memleketler arası spor tertipleri, tesis ve tertip kabiliyeti gerektirir lakin her şeyden önce misafirperverlik ruhu gerektirir. İşte müsamahanın kenti Konya geçmişiyle, kültürüyle, ruhuyla, spora aşık insanıyla tüm dünyaya örnek olacak bir tertip düzenlemek için hazır. Oyunlara, İslami Dayanışma Spor Federasyonu (ISSF) ve İslam Teşkilatı İşbirliği’ne üye 56 ülkeden 11 bin 932 müracaat gerçekleştirildi. İslami Dayanışma Oyunları, ismiyle müsemma olarak İslam ülkeleri ortasında spor yoluyla dayanışmayı güçlendirmek için bir vesiledir” halinde konuştu.

Açılış merasiminin akabinde bakanlar ve davetliler açılışı gerçekleştirilen tesisi gezdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.