CHP’den Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz açıklamasına sansür!

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 2 Kasım 2021’deki küme toplantısında yaptığı FETÖ tenkidinin görüntüsündeki “15 Temmuz darbe teşebbüsü oldu, daima birlikte uğraş ettik. İktidarı ve muhalefeti bir arada oldu” tabirlerinin silindiği ortaya çıktı. 

CHP’nin YouTube’daki görüntüsünde görüntüden yaklaşık 2 dakikalık kısmın kesildiği görüldü. 

“KONTROLLÜ DARBE GİRİŞİMİ” AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu, 2017 yılının Nisan ayında yaptığı konuşmada, “15 Temmuz’da yaşananları artık ‘kontrollü darbe girişimi’ olarak nitelendirdiklerini” söylemişti.

FETÖ’NÜN HAİN DARBE GİRİŞİMİ

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ), hükümeti kumpaslarla deviremeyeceğini anlayınca 15 Temmuz 2016’da darbe teşebbüsünde bulundu. 

Darbe teşebbüsü, Kara Havacılık Komutanlığındaki bir subayın MİT’e “FETÖ’cülerin MİT Müsteşarı Fidan’ı almak için kuruma hücum düzenleyeceği” ihbarının yapıldığı saat 16.16’da başladı. 

İHANET TEŞEBBÜSÜ 21 SAATTE DENETİM ALTINA ALINDI 

15 Temmuz 2016 Cuma günü başlatılan darbe teşebbüsü, tüm yurtta yaklaşık 21 saatte denetim altına alındı. Türkiye’nin, o karanlık gecede aydınlığa çıkması için uğraş eden sivil, polis ve askerlerden 150’si Ankara’da, 99’u İstanbul’da, 2’si Muğla’da şehadete yürüdü. 

KILIÇDAROĞLU NEREDEYDİ?

FETÖ’nün hain darbe teşebbüsünü AK Parti’nin “kontrollü darbesi’ diye tanımlama hadsizliğine düşen CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’ndan “kontrollü kaçışı” hafızalar kazandı. 

Daha evvelki konuşmalarında “Darbe olsa tankın önüne birinci ben geçerim” diyen CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’nda darbecilere ilişkin tankların yanından geçerek Bakırköy Belediye Lideri Bülent Kerimoğlu’nun oturduğu konuta sığınmış ve geceyi burada geçirmişti.  

Fotoğrafta Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul Vilayet Lideri Cemal Canpolat ile birlikte CNN Türk kanalını izlediği, o sırada ekranda köprüdeki darbecilerin teslim olma manzarasının yer aldığı görülüyor. 

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz gecesinde neler yaşadığını şu sözlerle anlattı: 

“21.50 uçağıyla Ankara’dan havalandık. İstanbul’a 23.00 sıralarında indik. Uçak indikten sonra askeri müdahaleden kelam edildi. İnanamadım… Darbeye karşı olduğumuzu söz ettik. Ankara’ya dönmek için bekledik. Havalimanı dışına çıkmanın da tehlikeli olabileceği tabir edildi. Oradan Bakırköy Belediye Liderimizin meskenine gittik. Orada darbeye karşı olduğumuza yönelik kısa bir metin hazırlayıp medyaya gönderdik.” 

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.