Elden Ring satış rakamı resmi olarak açıklandı

Elden Ring çıktığı günden itibaren konuşulmaya ve satışlarını arttırmaya devam ediyor. Anlık oyuncu sayısı konusunda dadece Steam platformunda bile 800.000 oyuncudan fazla anlık sayıya ulaşarak Souls türü için de önemli bir rekora imza atan oyunun resmi satış rakamları sonunda açıklandı. Daha önce Steam Spy raporlarında çıkışından bir hafta sonra beş milyonu geçtiği ve sonrasında da 10 milyon barajını aştığı belirtilmişti. Resmi rakamlara baktığımızda ise bu raporların konsollar ele alınmadığı için çok doğruyu yansıtmadığını görüyoruz.

Elden Ring, 12 milyon satış rakamını geride bıraktı

Bandai Namco yaptığı resmi açıklama ile Elden Ring satış rakamlarını resmi olarak duyurdu. Yaılan açıklamada oyunun tüm platformlarda toplamda 12 milyonu aşkın bir satış rakamına ulaştığı belirtiliyor. Bandai Namco başkanı Yasuo Miyakawa yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermiş;

“FromSoftware ve Bandai Namco ortaklığı, dünya çapında 12 milyon satış adedini aşan bu yeni aksiyon RPG oyunu ELDEN RING’i hayata geçirdi. Yönetmen Miyazaki’nin rehberliğinde ve George R. R. Martin ile FromSoftware ile böyle harika ve fantastik bir oyunu hayata geçirmekte yer aldığım için çok gururluyum. Dünya çapındaki hayranlarımızın beklentilerini aşmak için ELDEN RING’i yapmak için çok çaba sarf edildi. Benzer bir hedefle markayı oyunun ötesine taşımak ve herkesin günlük hayatına taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Elden Ring satış rakamı resmi olarak açıklandı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.