Galatasaray’ın listesindeki Erik Botheim’da tazminat tehlikesi!

Geniş bir transfer listesi üzerinde çalışan Galatasaray, gündemdeki iki İskandinav yıldız için koşulları zorluyor. Forvete 22 yaşındaki Erik Botheim‘ı destek etmeyi hedefleyen sarı-kırmızılılar, yıllık fiyat pazarlığına devam ediyor. Genç Norveçlinin çok sayıda talibinin olması piyasayı kızıştırırken, oyuncunun taleplerini karşılamaya en yakın kulübün ise Galatasaray olduğu belirtiliyor.

Ocak ayında 7. 5 milyon Euro’ya gittiği Krasnodar’da resmi bir maçta forma giyemeden, Rusya’nın Ukrayna işgali sebebiyle ayrılık kararı alan Botheim’in bonservisi elinde bulunuyor. Genç forvet, yine nizamlı oynayarak, daha evvel kampına katıldığı Norveç Ulusal Kadrosu’nda forma giymek istiyor.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Transfer işleriyle şahsen ilgilenen Erden Timur, evvelki gün gazetecilerle yaptığı toplantıda Botheim’la görüşmelerin kıymetli bir etaba geldiğini, lakin bir araştırma içinde olduklarını söylemişti. Krasnodar’la sözleşmesini tek taraflı fesheden genç yeteneğin transferi halinde, 20 milyon Euro’luk bir tazminatın ortaya çıkma ihtimaline karşılık hukukçulardan görüş alınıyor. Tazminat tehlikesinin bulunmadığına karar verilirse, bu transferin gerçekleşmesine artık kesin gözüyle bakılıyor.

Galatasaray, Erik Botheim’ın Bodo Glimt’te birlikte forma giydiği ve UEFA Konferans Ligi’ne damga vurduğu partneri Ola Solbakken’in desteği için de temaslarını sıklaştırdı. 23 yaşındaki kanat oyuncusuyla prensip mutabakatına vardığı öğrenilen sarı-kırmızılılar, şu sıralarda Norveç kulübüyle bonservis pazarlıklarını sürdürüyor.

Sözleşmesi 6 ay sonra bitecek olan Solbakken’in transferini bir an evvel sonuçlandırmak isteyen Galatasaray idaresi, işi azamî 1 milyon Euro bandında çözmenin hesapları içinde. Her iki oyuncu için de önümüzdeki hafta daha somut gelişmeler yaşanabileceğinin sinyalleri veriliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.