Hideo Kojima yeni oyun projesini Sony ile ortak geliştiriyor

Ünlü Japon oyun yapımcısı Hideo Kojima yeni oyun projesi üzerinde çalışıyor ve Death Stranding’de olduğu gibi yine Sony ile işbirliği içinde görünüyor. Kojima’ya ABD’de gerçekleşen motion capture çalışmalarını denetlemek için henüz halka açık olmayan bir telekonferans teknolojisi MADO’nun bir prototipi verildi. Kojima’nın aslen bu prototip ile ilgili yaptığı Twitter paylaşımı ise daha büyük bir detayı ortaya çıkardı.

Hideo Kojima yeni oyun projesinin motion capture çalışmalarını Sony stüdyosunda yürütüyor

Kojima’nın paylaşımındaki görselde, motion capture çalışmalarını denetlemek için uzaktan erişim sağladığı stüdyonun Sony’nin en iddialı oyunlarından God of War’u geliştiren stüdyosu Santa Monica Studio olduğu görülüyor. Stüdyo, nadiren de olsa motion capture atölyesini başka firmalara kiralıyor. En son Capcom’un Resident Evil Village adlı oyununun motion capture çekimleri bu stüdyoda gerçekleşmişti. Ancak Kojima’nın Sony ile olan yakın ilişkileri ve Death Stranding’deki partnerliği yeni projede yine Sony ile ortak bir girişime imza atmış olabileceğine işaret ediyor.

MADO has been very useful! pic.twitter.com/A4knp90Ikx

— HIDEO_KOJIMA (@HIDEO_KOJIMA_EN) March 16, 2022

Konami bünyesinde emek verdiği Metal Gear Solid serisi ile tanınan Hideo Kojima, serinin son oyunu Metal Gear Solid V: Phantom Pain’in yapım süreci ardından Silent Hills için kolları sıvamış ancak kısa bir süre sonrasında sürpriz bir şekilde Konami ile yollarını ayırmıştı. 36 yıldır oyun sektörüne emek veren Kojima, bağımsızlığını kazanmasının ardından Death Stranding’i geliştirirken de Sony tarafından destek görmüştü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.