İHA muhabirine tokat atan Muharrem Sarıkaya’dan istifa sonrası ilk açıklama: Hataydı, yaptığım hareket bana yakışmadı

Ciner Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile gerçekleştirdiği söyleşi sırasında ses ayarı yapmak isteyen İHA muhabiri Ahmet Demir‘e tokat atmış ve bu görüntüler sosyal medyada yayılmıştı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Sarıkaya’ya yönelik büyük tepki yağdı. Yaşananların ardından Sarıkaya, Ciner Grubu’ndaki görevinden istifa etti.

“MESLEKTAŞLARIMDAN VE AİLEMDEN ÖZÜR DİLERİM”

İstifasının ardından açıklama yapan ve Twitter hesabından bir kez daha özür dileyen Sarıkaya, “Olaya tepki gösteren tüm kamuoyundan, meslektaşlarımdan ve ailemden, onlara böyle bir olayı yaşattığım için de özür diliyorum. Bugün itibarıyla Ciner Medya Grubu Ankara Temsilciliği görevinden ayrılmış bulunuyorum. Saygılarımla” dedi.

“ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMDAN DA ÖZÜR DİLERİM”

Haber türk çalışanlarına da seslenen Sarıkaya, “İçimde uhde kaldı, bir saat kadar sonra tekrar telefonla aradım, her ikisinden ve ailelerinden özür dilediğimi ilettim. Dün de arayıp özrümü yineledim. Ciner Medya Grubu yönetimi ve çalışma arkadaşlarımdan da özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

“HATAYDI, TEMSİL ETTİĞİM KURUM AÇISINDAN BANA YAKIŞMADI”

Sarıkaya, açıklamasında devamında ise şunları söyledi: “Hataydı, temsil ettiğim kurum açısından da bana yakışmadı… Kendisinin de açıklamasında olduğu gibi, kameraman Ahmet Demir ve İHA Bölge Müdürü’nden kurumu adına özür diledim.

“MESLEK YANLIŞI OLARAK ANLATACAĞIM”

Yaşanan olayla ilgili olarak hiçbir ama, fakat ve mazeret aramıyorum; hayatım boyunca da bu olayla ilgili bir tek amaya, fakata ve mazerete sığınmayacağım. Bu hatayı meslektaşlarıma, onların da aynı duruma düşmemesi için meslek yanlışı olarak örneği olarak anlatacağım.”

Gazeteci Muharrem Sarıkaya'dan istifa sonrası ilk açıklama: Meslektaşlarımdan ve ailemden özür dilerim

İHA muhabirine tokat atan Muharrem Sarıkaya'dan istifa sonrası ilk açıklama: Hataydı, yaptığım hareket bana yakışmadı

Gazeteci Muharrem Sarıkaya, kameralar önünde çalışana tokat attıGazeteci Muharrem Sarıkaya, kameralar önünde çalışana tokat attı Muharrem Sarıkaya'nın çalışana attığı tokada sessiz kalan Fatma Şahin'den eleştirilere yanıtMuharrem Sarıkaya’nın çalışana attığı tokada sessiz kalan Fatma Şahin’den eleştirilere yanıt Muharrem Sarıkaya'nın canlı yayında attığı tokat Türkiye'yi ayağa kaldırdı! Tepkiler çığ gibi büyüyorMuharrem Sarıkaya’nın canlı yayında attığı tokat Türkiye’yi ayağa kaldırdı! Tepkiler çığ gibi büyüyor Dans ettiği için kanaldan kovulan Hande Sarıoğlu'ndan, Sarıkaya'nın tepki çeken tokadıyla ilgili olay yorumDans ettiği için kanaldan kovulan Hande Sarıoğlu’ndan, Sarıkaya’nın tepki çeken tokadıyla ilgili olay yorum Sarıkaya'nın tokat attığı kameramandan yeni açıklama: 'Gel yemek ısmarlayayım' dedi, saçmalamaması için telefonu kapattımSarıkaya’nın tokat attığı kameramandan yeni açıklama: ‘Gel yemek ısmarlayayım’ dedi, saçmalamaması için telefonu kapattım Muharrem Sarıkaya'nın tokat attığı kameraman videonun yayılmasını neden istemediğini anlattı: Annem izlemesin istedimMuharrem Sarıkaya’nın tokat attığı kameraman videonun yayılmasını neden istemediğini anlattı: Annem izlemesin istedim Son Dakika: İHA muhabirine tokat atan gazeteci Muharrem Sarıkaya görevinden istifa ettiSon Dakika: İHA muhabirine tokat atan gazeteci Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti Yayında attığı tokat Sarıkaya'nın ilk vukuatı değil mi? İki gazeteciden 'Biz de şiddet gördük' iddiasıYayında attığı tokat Sarıkaya’nın ilk vukuatı değil mi? İki gazeteciden “Biz de şiddet gördük” iddiası

Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.