Jackson Muleka’nın menajeri: Oyuncumu Galatasaray da istedi

Beşiktaş ‘ın yeni yıldızı Jackson Muleka, evvelki gün 5 yıllık mukaveleye imza atıp formayı giymişti.

22 yaşındaki forvetin menajeri Jean-Willy Ngoma, başarılı futbolcunun transfer süreciyle ilgili olarak Fanatik gazetesine konuştu.

Beşiktaş’ın Muleka’yı, 25Nisan’da Vodafone Park’ta oynanan ve oyuncusunun 2 gol attığı müsabakadan beri takip ettiğini söyleyen Ngoma, “Valerien Ismael, Vodafone Park’taki Kasımpaşa maçındaki performansı sonrası Muleka’yı takip etmeye başladı ve onun alınmasını o gün istedi.” tabirlerini kullandı.

Muleka’nın da o müsabakada Beşiktaş taraftarından etkilendiğini söyleyen oyuncunun menajeri, “Muleka, Beşiktaş kaybetmesine karşın taraftarın stattaki tutkusundan çok etkilendi.” tabirlerini kullandı.


“Galatasaray da istedi”

Demokratik Kongolu futbolcu için Harika Lig’den öteki teklifler aldıklarını da söyleyen Jean-Willy Ngoma, “Kasımpaşa doğal ki Jackson’a ilgi gösterdi. CEO Serkan Reçber’e gösterdiği sevgiden ötürü teşekkür ederim. Çok uygun insan. Galatasaray ‘ın da Jackson’a büyük bir ilgisi oldu. Son anda Adana Demirspor da transfer için devreye girdi. Lakin biz Beşiktaş’ı seçtik.” kelamlarını sarf etti.

“İngiltere’de çalışma müsaadesi çıkmadı”

Jackson Muleka için Standard Liege’nin evvel İngiliz takımı Burnley’le mutabakatı sonrasında birinci olarak rotayı Ada’ya çeviren genç oyuncu, bu kulübe son anda imza atamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan oyuncunun menajeri Jean-Willy Ngoma, “Muleka’nın İngiltere’deki çalışma müsaadesi konusunda sorun çıktığı için Burnley’e transferi gerçekleşmedi” dedi.

“Muleka’nın ortaokul eğitimi var”

Demokratik Kongolu futbolcunun çocukluk hayatıyla ilgili de bilgiler veren menajer, “Jackson’un çocukluğu, ailesinin sevgisiyle birlikte olağan bir halde geçti. Babası, ailesine ve bölgesine çok bağlı olan bir papazdır. Muleka’nın ortaokul eğitimi bulunuyor” yorumunu yaptı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.