Konutunuzda Karıncalarla Mı Uğraşıyorsunuz? Onları Anında Uzaklaştırmak İçin Bu Numarayı Kullanın!

Bu cazibe, bahçenizi, balkonunuzu ve hatta mutfağınızı tertipli olarak istila eden sonsuz üzere görünen karınca kolonilerine neden olur. Karıncalar küçük ve zararsız olsalar da muhakkak hijyenik değillerdir ve onları yemeğinizde bulundurmak çok rahatsız edicidir. Bu problemle başa çıkmak için kimi kimyasal eserler bulunsa da, bu eserlerin kullanımı da pek beğenilen bir niyet değil.

Kimse hudut bozucu karıncalardan kurtulmak için kendi mutfağını kimyasallarla bombalamak istemez. Bu, bilhassa küçük çocuklarınız yahut evcil hayvanlarınız varsa geçerlidir. Ya size bu sorunu kolay bir numara ile çözebileceğinizi ve gereksiniminiz olan tek şeyin muhtemelen konutunuzda bulunan materyaller olduğunu söylesek?

Karıncaların mutfağınızı ele geçirmesini önlemenin bir yolunu arıyorsanız, onlardan kurtulmanın şahane yollarını içeren bir listemiz var!

TARÇIN

Karıncaların bu kadar hudut bozucu olmasının nedenlerinden biri, yiyecek kaynaklarını epey uzak bir arada bulmalarını sağlayan inanılmaz koku alma duyularıdır. Neyse ki, bu koku alma duyusu da uzak durmalarını sağlamak için şahane bir araçtır. Karıncalar tarçın kokusundan nefret eder, bu da onları uzak tutmayı şaşırtan derecede kolaylaştırır.

Tek yapmanız gereken biraz tarçın yağını suyla karıştırmak ve bu karışımın bir kısmını daha evvel karınca gördüğünüz bölgelere sürmek. Karıncaların meskene girmesini önlemek için pencerelerin yahut kapıların yanına da tarçın tüpleri yerleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, daha radikal bir yaklaşım kullanabilir ve küçük böceklere direkt su ve tarçın yağı karışımı püskürtebilirsiniz.

SİRKE

Karıncalar sirkeye çok güçlü reaksiyon verirler, bu da bu ucuz mesken eşyasını onlardan kurtulmaya çalışırken ülkü hale getirir. Sirkeyi bu gayeyle kullanmanın en kolay yolu, su ve sirke karışımı yapmak ve bunu direkt karınca kolonilerine püskürtmektir. Pencere ve kapılara da uygulayabilirsiniz. Bu yolun işe yaradığından emin olmak için, sirke karışımını, karıncalar sorun olmaktan çıkana kadar nizamlı olarak uygulamalısınız.

BORAKS

Sodyum tetraborat olarak da isimlendirilen boraks, pestisitlerin yanı sıra çeşitli paklık eserlerinde de kullanılmaktadır. Bu renksiz kristal tuz, eczanelerde, kimi süpermarketlerde ve konut geliştirme mağazalarında satın alınabilir. İki yemek kaşığı Boraksı orta uzunluk bir bardak ılık suda eritin ve bu karışıma biraz şeker ekleyin. Daha sonra küçük pamuk modüllerini sıvıya batırmanız ve karıncaların sık sık uğradığı yerlere (pencereler, kapılar yahut mutfak üstleri gibi) yerleştirmeniz gerekir. Şeker, karıncaları çekerken, sodyum tetraborat onları öldürür.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.