MSG’den ‘İlhan İrem’ açıklaması

Musiki Yapıtı Sahipleri Kümesi Meslek Birliği (MSG) Lideri Ferhat Göçer, müzikçi ve kelam müellifi İlhan İrem’in vefatının akabinde “Yaşarken kendisiyle ilgilenilmediği”ne dair reaksiyonlara cevap verdi.

Organ yetmezliği nedeniyle vefat eden İlhan İrem, cumartesi günü Bebek Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında Aşiyan Mezarlığı’na defnedildi. Oyuncu Zeynep Beşerler, İrem’in vefatının akabinde “Kusura bakmayın lakin yıllardır Levent’te diyaliz merkezinde tedavi gören İlhan İrem için kaçınızın organ bağışına dayanak olmak ismine paylaşımı oldu? Maalesef bu ülkede giden değerli” yazdı.

Beşerler’in bu açıklamasının akabinde, Musiki Yapıtı Sahipleri Kümesi Meslek Birliği Lideri Ferhat Göçer bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Değerli sanatkarımız ve acı kaybımız İlhan İrem’le ilgili son günlerde medya ve toplumsal medyada çıkan ‘Yaşarken kendisi ile ilgilenilmediği’ ile ilgili haberleri kurum olarak hüzünle takip ediyoruz ve sizlerle bu bilgileri paylaşmak zorunda kaldığımız için kederimiz katlanarak artıyor…” denildi.

‘SAĞLIK DURUMU NEDENİYLE ORGAN NAKLİ YAPILAMADI’

Açıklamanın devamında şu sözler kullanıldı:

“İlhan İrem’in hastalığı boyunca rutin ve ağır bakım hizmetleri, yüklü olarak Maslak’taki özel bir hastanede yapıldı ve masrafları, MSG olarak kurumumuzca sağlanan özel sıhhat sigortası tarafından karşılandı. Birebir vakitte hastane idaresi ile daima bağlantıya geçilerek gerek sıhhat gerek maddi istikametten takip edilerek bilgi akışı sağlandı. Yıllar evvel akciğer (KOAH ve sonrası gelişen akciğer fibrozis, kalp yetmezliği ve takriben böbrek yetmezliği) sıkıntıları ile başlayıp sonrasında çoklu organ yetmezliğine dönüşen süreçte tedavisi ile ilgili maddi bir eza yaşatmamaya ihtimam gösterildi.

Gerekli fiziki kondisyona sahip olamaması sebebi ile organ nakli yapılamamış olan sanatkarımızın kaybının derin kederini yaşadığımız bu günlerde gündeme gelen ‘İlhan İrem’e yaşarken ilgi gösterilmedi’ haberlerini üzülerek gördük ve kurum olarak kamuoyunu bilgilendirmek istedik. Değerli üyemiz İlhan İrem’in yakınları ve sevenlerine tekrar baş sıhhati diliyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.