Muhammet’i çöp konuta kapatan teyzenin kocası konuştu: 13 yıldır aradığım kızımı buldum

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’nde, 21 Temmuz’da boşaltılmak istenen çöp meskendeki kilitli odada teyzesi Kamuran Pınar A. tarafından alıkonulup, baygın halde bulunan Cem Muhammet A., Antalya’da oturan annesi Yasemin A.’ya teslim edildi.

Kamuran Pınar A. tabirinin akabinde tutuklanırken, Cem Muhammet ise savcılık buyruğuyla Antalya Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü gruplarınca annesinin yanından alınarak, tedavisi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü.

Muhammet A.’yı kaçırıp çöp konuta kapatan Kamuran Pınar Acar’ın eski eşi Sabah gazetesine konuştu.

Eski eş, ayrıldığında kızının küçük yaşta olduğu için velayetin anneye verildiğini söyledi.

İsminin yazılmasını istemeyen baba, “13 yıldır çocuğumu arıyorum. Bu olay sayesinde kızımı alma talihim da ortaya çıktı” dedi.

Kamuran Pınar A. tutuklandı

“KIZIMI EN SON 3.5 YAŞINDA GÖRDÜM”

Boşandıklarında kızının 3 yaşında olduğunu da belirten baba, “Kamuran kızımı da alarak 13 yıl evvel kayboldu. Kızımı en son 3.5 yaşında gördüm. Babayı tanımaya başladığında Kamuran kayboldu. Tekraren izini bulduk. Çocuk icraları yaptık. Bursa’ya gelmişler Burayı aylarca aramadan sonra bulduk. Daha evvelki konutta tıpkı haldeydi. Paklık konusunda hassas değildi. Benim için daima mahkemeden uzaklaştırma kararları aldırdı. Her şeye karşın kızım için yıllardır bir gün nafakasını aksatmadım. 12 yıldır yatırdığımız paraları bile inkar etti. Yatırmadı diye dava açtı. 2 yıl evvel toplu bir para yatırmıştım. Demekki bu para ile son adreslerine taşınmışlar” dedi.

“DÜNYANIN EN KEYİFLİ ÇOCUĞU OLABİLİRDİ”

Bugüne kadar daima kızına kavuşmak için gayret ettiğini belirten Baba, “İstanbul’da yaşıyorum. Maddi manada zahmetim yok. Kızımı özel okullarda okuturduk. Yoksul bir aile değiliz. Halimiz vaktimiz yerinde ailemiz çok geniş. Çocuk bize gelse dünyanın en memnun evladı olurdu. Ancak bunu engellediler. Onu yalnızca okul fotoğrafından görebildim. Derslerini sistemden takip ettiğimde başarılı bir öğrenci olduğunu gördüm ve gurur duydum” kelamlarını kullandı.

“VELAYETİNİ İSTEDİK”

Baba kızının velayetini almak için avukatı ile birlikte aile ve çocuk mahkemesine başvurduklarını söyledi ve şunları ekledi:

“Velayeti almak için uğraş ediyorum. Şuan toplumsal hizmetlerde. Benim kızımın en son 3.5 yaşındaki fotoğrafı cep telefonumda. O benim duvar kağıdım oldu. 13 yıldır günün her saniyesi her dakikası bu fotoğrafa bakıyorum. Avukatlarım uğraşıyorlar. İnşallah başarılı olacağız. Çok heyecanlıyım”

Muhammet’in annesi Yasemin Acar

“ANNESİNİN TELEFONUNU POLİSLERE BEN VERDİM”

Baba, Muhammet’in annesi Yasemin Acar’ın cep telefonunu polislere kendisini verdiğini söyledi. Çöp meskende Muhammet’in bulunmasının akabinde E-Devlet’ten polislerin kendisine ulaştığını da belirten baba, “Polisler bana Muhammet’in annesini tanıyıp tanımadığımı sordu. Bende cep telefonunu verdim. Yasemin’i o denli buldular aslında. Yasemin yıllar evvel bana ulaşıp çocuğuna ulaşmak istediğini, yanına almak istediğini söylemişti. Ben de ulaştığım adresi ona vermiştim. Kamuran, annesi, kızım ve Cem tıpkı adreste yaşıyorlardı o dönem” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.