Öldürülen köpeği ve yavrularını da yanına alıp Valiliğin önüne protestoya gitti

Konya‘da hayvansever Hayrettin Bulan, tüfekle vurularak öldürülen köpeğin cansız bedeniyle ondan geriye kalan 4 yavru köpeği de alarak Valilik binasına gitti. Bulan, Valilik önünde, hayvanlara uygulanan şiddete tepki gösterdi. Öldürülen köpek, incelenmek üzere Tarım İl Müdürlüğü’ne yavru köpekler de belediyenin hayvan barınağına götürüldü.

4 YAVRUSU VARDI

Dün Meram ilçesi Karahüyük Mahallesi’ne giden hayvanseverler, besledikleri köpeklerden 4 yavrusu bulunan anne köpeği tüfekle vurulmuş halde buldu. Veterinere götürülen köpeğin öldüğü belirlendi. Hayvanseverlerden Hayrettin Bulan, bugün öldürülen köpeğin cansız bedeniyle ondan geriye kalan 4 yavru köpeği Konya Valilik binası önüne getirip hayvanlara uygulanan şiddete tepki gösterdi.

Öldürülen köpeği ve yavrularını da yanına alıp Valiliğin önüne protestoya gitti

“HAVALI TÜFEKLE VURMUŞLAR”

Hayrettin Bulan, “Dün gece saatlerinde Karahüyük Mahallesi’nde havalı tüfekle anneyi vuruyorlar. Biz tüm filmlerini çektirdik. Mahallemizde, tarlamızda köpek istemiyoruz diyenler buyursunlar. Neden katlediyorsunuz? Anne köpeği öldürmüşler, geriye kalan yavru köpeklerin ise anne şefkatine ihtiyacı var. Şu an yavru köpekler ne yapacak? Neden bu katliamlar oluyor?” dedi.

Öldürülen köpeği ve yavrularını da yanına alıp Valiliğin önüne protestoya gitti

KÖPEĞİN CANSIZ BEDENİ İNCELENECEK

Köpeğin cansız bedeni incelenmek üzere Tarım İl Müdürlüğü’ne, yavru köpekler de belediyenin hayvan barınağına götürüldü. Hayrettin Bulan ise eylemini izinsiz gerçekleştirdiği için ‘Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa’ muhalefet suçundan işlem yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.