Oyun endüstrisinden devasa Ukrayna destek paketleri

Oyun firmalarının son 1 ayda duyurdukları Ukrayna destek paketlerinde toplanan destek 113 milyon dolar civarında. Humble Bundle’ın 2 hafta önce duyurduğu, 100’den fazla oyun içeren The Humble stand With Ukraine paketinin tek başına 20 milyon dolardan fazla bağış topladığı belirtiliyor.  25 Mart’ta sona eren kampanya ile 474 bin civarı paket satıldığı, elde edilen toplam gelirin – 26 Milyon dolar civarında- çeşitli kuruluşlara dağıtıldığı açıklanmıştı.

Ukrayna destek paketleri 113 milyon doları aştı

Oyun endüstrisinde Ukrayna’ya destek konusunda zirveyi ele geçiren firma ise Epic Games oldu.  Epic Games, Fortnite oyun içi parası olan V-Bucks’dan elde edilecek bütün gelirin Ukrayna’ya destek için kullanılacağını açıklamıştı. Fortnite oyuncuları Ukrayna için 70 milyon dolar bağış toplayarak listenin tepesine yerleştiler.
 Ukrayna destek paketleriListenin üçüncü sırasındaysa Itch.io’nun yayınladığı Indie oyunlardan oluşan devasa Ukrayna yardım paketi yer alıyor. Itch.io’nun topladığı bağış 6 milyon doların üzerinde. Epic Games’in ardından en fazla bağışı toplayan oyun firması olarak ise 2 milyon dolar ile Sony göze çarpıyor.

Listenin aşağılarında dikkat çeken başka bir isim ise, listeye 216 bin dolar bağış toplayarak girmeyi başaran twitch yayıncısı Hasanabi,  CD Projekt RED ve Ubisoft’un hemen arkasından geliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.