Sirkenin Farklı Kullanım Alanlarını Görünce Şok Olacaksınız! İşte Sirkenin Hiç Bilmediğiniz Kullanım Alanları

Temizlik yaparken en çok kullanılan ve birçok kişinin vazgeçilmez eseri olan sirkenin tesirleri son günlerde en ülkü paklık eserleri ortasında yerini alıyor. Sirke sayesinde daha tesirli, hijyenik ve sağlıklı paklık yapma imkanın sahip olabilirsiniz.

Son günlerde en sık kullanılan bu metot sayesinde paklık yaparken en düzgün sonuçları elde edebilirsiniz. Pekala, sirkenin farklı kullanım alanları neler? İşte, en güçlü doğal formüller ortasında yer alan sirke ile paklık yapabilecğeiniz farklı kullanım alanları hakkında merak edilen ayrıntılar.

BULAŞIK MAKİNESİ İÇİN SİRKE

Bulaşık tableti satın almak ve kullanmak nispeten daha kolay olsa da, sirke kullanmayı daha kolay bulabilirsiniz. Olağan bulaşık sabunları yerine biraz sirke kullanmayı deneyin. bulaşıklarınızdaki tüm yağı ve kiri çıkarabilir ve olağanda olduğundan daha da lekesiz bırakabilir.

Bulaşıkları temizlemenin yanı sıra sirke kullanmak bulaşık makinenizi de derinlemesine temizler. Birkaç ayda bir bulaşık makinenizi bir bardak sirke ile boşaltın. Sert su ve kireç yahut sabundan biriken her türlü birikinti büsbütün yıkanacaktır. Bulaşık makinenizi yıkamak için sirke kullanmak, azamî kapasitesinde çalışmasını sağlar.

ARABA CAMLARINI TEMİZLEYİN

Arabanız, farklı yollarda yaptığı birçok seyahatten ötürü çok fazla aşınmaya meyillidir ve sistemli paklık unsurları, topladığı tüm kiri ve kiri temizlemeyecektir. Bir dahaki sefere arabayı yıkamak istediğinizde camları temizlemek için biraz sirke kullanmayı deneyin.

Arabanızın camlarını yıkamaya devam ederken, gereğince sirke sürün ve ovmak için bir bez kullanın. Daha sonra sıvıyı durulayın. Bu, sirkenin asidik yapısı tüm kiri ve kiri çözüp yıkayacağından, camlarınızı pırıl pırıl pak bırakacaktır.

ÇÖP KUTUSUNU TEMİZLEMEK

Çöp kutusunun sık kullanılması, makus bir kokuya neden olur ve orada sıkışan tüm tuhaf modülleri çıkarmak için elinizi kutunun tabanına batırmak pek yaygın bir uygulama değildir. Neyse ki, sirke bu üzere işler için faydalıdır.

Bir dahaki sefere çöp kutunuzu temizlemeniz gerektiğinde, sirke ve limon suyu ikilisi ile bir buz küpü oluşturun. Küpler hazır olduğunda, bir yahut iki küpü çöp kutusunun içerisine atın. Bu, çöpünüzün tabanına yapışmış makûs koku yayan kiri temizleyecektir. Elinizin altında ve mutfağınızda bunun yerine tatlı bir limon kokusu olacak.

MEYVELERİ DAHA UZUN MÜDDET KORUYUN

Sirkeyi kullanıma koymanın yollarından biri de bu hedef içindir. Marketten aldığınız meyve ve zerzevatları yıkamak için sirke kullanın. Yalnızca suyla dolu bir lavaboya yarım bardak sirke ekleyin. Meyve ve sebzelerinizi yaklaşık on dakika içinde bırakın. Buzdolabına koymadan evvel onları yıkadığınızdan emin olun.

Sirke, eserin daha süratli bozulmasına neden olan elementleri yıkar. Meyve yahut sebzelerinizi yıkamak için sirke kullanmak onları bir hafta daha koruyacaktır.

AYAKLARINIZI ISLATARAK YUMUŞATIN

Pedikürünüz için manikür salonunu ziyaret edemeyecek kadar meşgulseniz, sirke ile kendin yap mesken hizmetiyle kendinizi şımartabilirsiniz. Tırnaklarınızı cilalamak pedikürün bir kesimidir. Bununla birlikte, büyük bir kısmı ayaklarınızı yumuşatmayı ve meyyit deri hücrelerini suya batırarak çıkarmayı içerir.

Bir salonda göreceğiniz tedaviyi sirkeye biraz gargara ekleyerek alın. Ayaklarınızı karışımda yaklaşık 15 dakika bekletin. Bundan sonra, tüm meyyit deri hücrelerini çıkarmak için fırçalayın. İşiniz bittiğinde ayaklarınız bir uzmandan tedavi görmüş üzere görünür.

EVCİL HAYVANINIZIN PİRELERDEN KURTULMASINI SAĞLAYIN

Evcil hayvanlarda pire olma mümkünlüğü daha yüksektir, lakin bu, pireleri tutmalarına müsaade vermeniz gerektiği manasına gelmez. Sıradan bir pire şampuanı yerine sirke kullanarak pirelerden kurtulun.

Bir sprey şişesinde iki modüllü elma sirkesi ve su karışımı yapın. Bu karışımı evcil hayvanınızın bir sonraki banyosunu yaptıktan çabucak sonra kürküne uygulayın. Sirke, pire dahil tüm haşereleri rahatsız eder. Sık sık kullanmak, evcil hayvanınızın bir daha asla pire ile yaşamak zorunda kalmamasını sağlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.