Suudi Arabistan Veliaht Prensi, BAE ile derin ikili ilişkilere sahip olduklarını söyledi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkesiyle Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında “derin ikili ilişkiler” olduğunu belirtti.

Suudi Arabistan’ın resmi ajansı SPA’da yer alan habere göre, Bin Selman, BAE’de Abu Dabi Emirliği Veliaht Prensliği ve BAE Devlet Başkanlığı Yardımcılığı’na yapılan yeni atamaları tebrik için ayrı ayrı telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Atananlara başarı dileklerini dile getiren Suudi Veliaht Prensi, bu atamaların BAE’deki refah ve ilerlemeyi güçlendireceğini belirtti.

Bin Selman, görüşmelerinde, “Suudi Arabistan ve BAE arasındaki kardeşlik bağlarının ve ikili ilişkilerin derinliğini” vurguladı.

BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan 29 Mart’ta, kardeşi ve Başbakan Yardımcısı Şeyh Mansur bin Zayid Al Nahyan’ı kendisinin ikinci yardımcılığı görevine getirirken, oğlu Şeyh Halid bin Muhammed bin Zayid Al Nahyan’ı da Abu Dabi Emirliği Veliaht Prensi olarak atamıştı.

Atamalar üzerine aynı gün Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ve Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahya’na iki ayrı tebrik mesajı göndermişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*