Telefonunu suya düşüren yetkili barajı boşalttırdı: Açığa alındı

Hindistan’da Rajesh Vishwas isimli bir hükümet yetkilisi, suya düşen telefonunu alabilmek için bir barajdaki tüm suyu boşalttırdı. Selfie çekerken telefonunu suya düşüren Vishwas’ın telefonunun sudan çıkarılması için barajda bulunan milyonlarca litre su üç günde boşaltıldı. Suyu boşaltılan barajda bulunan telefonun çalışamayacak kadar çok su aldığı anlaşıldı. Olayın ortaya çıkmasının ardından hükümet yetkilisi açığa alındı.

BBC’nin haberine göre, konuyla ilgili açıklama yapan Vishwas, telefonunda ‘hassas hükümet verilerinin olduğunu ve söz konusu bilgilerin geri alınması gerektiğini’ savundu. Açığa alınan Vishwas’a ‘görevini kötüye kullanma’ suçlaması yöneltildi.

YAKLAŞIK 2 MİLYON LİTRE SU BOŞALTILDI

Yerel basına yansıyan haberlere göre, olay Chhattisgarh eyaletindeki Kherkatta Barajı’nda yaşandı. Yaklaşık bin 200 dolar değerindeki telefonunu suya düşüren gıda denetçisi Rajesh Vishwas, yerli dalgıçların telefonu bulmakta zorlanması üzerine dizelle çalışan bir pompa kiralayarak barajın suyunu boşalttırdı. Olayın ardından konuşan Vishwas, ‘suyun bir kısmını yakınlardaki bir kanala boşaltmak’ için bir yetkiliden sözlü izin aldığını söyledi.

Ardından, barajdaki yaklaşık 2 milyon litre su boşaltıldı. Olayın ardından yetkili açığa alınırken, Priyanka Shukla isimli yetkili The National gazetesine yaptığı açıklamada, “Soruşturmaya kadar açığa alındı. Su, önemli bir kaynak ve bu şekilde harcanamaz” dedi. Vishwas ise ‘görevi kötüye kullanma’ suçlamasını reddederek, çekilen suyun ‘kullanılamaz’ durumda olduğunu iddia etti. (DIŞ HABERLER)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*