The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, 2023 yılına ertelendi

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 için üzücü bir haber geldi ve oyunun ertelendiği açıklandı. İlk olarak E3 2019 fuarında duyurulan The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, uzun süren geliştirme aşamasının ardından 2021 yılında ilk videosu ile karşımıza çıkmış ve sonrasında büyük bir sessizliğe gömülmüştü. Bu video ile birlikte çıkış tarihi için 2022 yılının hedeflendiğini belirten yapım ekibi, “her şey yolunda giderse” ifadesinin de altını çizmişti. Anlaşılan her şey yolunda gitmedi ve oyun için ertelenme kararı alındı.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, 2023 yılında çıkacak

Oyunun net bir çıkış tarihi açıklanmasa da 2023 bahar aylarında çıkacağı belirtilmiş. Erteleme sebebi de net olarak verilmeyen oyun için yapılan açıklama ise şu şekilde; “Bu oyunun deneyimini özel kılmak için, tüm geliştirme ekibi bu oyun üzerinde özenle çalışmaya devam ediyor, bu yüzden lütfen bir süre daha bekleyin.”

İlk oyunun sonrasında geçeceği açıklanan The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2’de çok daha farklı ve karanlık bir Hyrule bizleri bekliyor olacak. Oyunda ayrıca yeni bölgeler dışında gökyüzünde geçen bazı bölümlerin olacağı da açıklanmıştı.