Tuğçe Kazaz: CHP’de ikinci Kemal devri başladı

Eski model Tuğçe Kazaz, TVNET’te yayınlanan Sert Sorular programında Taha Hüseyin Karagöz’ün sorularını yanıtladı.

CHP’nin HDP ile birlikte hareket etmesiyle birlikte kuruluş çizgisini kaybettiğini söyleyen Kazaz, “Maltepe mitingiyle birlikte birinci Kemal periyodu bitti, İkinci Kemal devri başladı CHP’nin içerisinde. Hepsini tavsiye etti ve Cumhuriyetin sert bir biçimde karşısında durduğu ne kadar argüman varsa hepsiyle barıştı. Bakın dikkat edin, Kürtler onlar için sert bir argümandı. Hiçbir vakit taviz vermediler. Bu topraklarda Kürtçe müzik dinlenemedi, yıllarca toplumsal yardım gitmedi. Baskı altında kaldılar. Beşerler İstiklal mahkemelerinde asıldı. Bunları objektif olarak söylüyorum. Yanlış anlaşılmasın. Bunları bilgi olarak söylüyorum. Bir bakıyorsunuz partisinin belediye lideri, Abdullah Öcalan’ın portresinin altında poz verenlerle yan yana. PKK’lıların cenazesinin kullanıldığı sanat oluşumunun içerisinde tekrar fotoğraf karesinde. Yeri geliyor Atatürk portresinin ardına sığınıyorlar ve orada poz veriliyorlar. Bunların açıklanması lazım. Bu noktadan baktığım vakit, CHP bu topraklar için bir ziyan, bir güvenlik sorunu. “ açıklamalarında bulundu.

Taha Hüseyin Karagöz’ün “Türkiye’nin en çok oy alan ikinci partisi.” yanıtı üzerine ise, “Bu durum gerçekleri ortadan kaldırıyor mu?” dedi.

Tuğçe Kazaz

“CHP VE HDP NEDEN BİRLEŞTİ?”

Kazaz, “HDP bugün ne istiyor? HDP bugün bir devlet istiyor değil mi? Açıkca söylüyorlar Abdullah Öcalan’ın heykellerini dikmek istiyoruz. Kürdistan istiyoruz. Büyük İsrail projesine hizmet edecek bir uydu devleti istiyorlar. CHP ve HDP niçin birleşti?” diye tabir etti.

“CHP ÇİZGİSİNİ KAYBETTİ”

Kazaz,”Masanın kendisi mi sanki HDP? O masada HDP’nin kendisi oturmuyor fakat masanın kendisi mi? Pekala niçin Ekrem İmamoğlu’na bütün Kandil ve terörist başları oy istedi? Baktığınız vakit CHP çizgisini kaybetmiş durumda. Atatürk’ün Unsur ve Inkilaplarına bağlı olan çizgisini kaybetmiş durumda.” açıklamasında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.