tvOS 17 ile Apple TV’ler İlk Defa VPN Desteğine Kavuşacak

Apple TV, iOS ve macOS cihazlarınızda kolayca kullanılabilen VPN uygulamalarından yoksun bir cihazdı. Bu nedenle, Apple TV’de VPN bağlantısı kurmak isteyen kullanıcıların bunu doğrudan modemle uğraşarak yapması gerekiyordu. Ancak tvOS 17 ile birlikte, Apple nihayet Apple TV App Store’da VPN uygulamaları yayınlamalarına izin verecek.

VPN uygulamaları, Apple TV kullanıcılarının coğrafi olarak sınırlanmış içeriklere erişmelerine olanak tanıyacak. Örneğin kullanıcılar, başka bir ülkede Netflix’in ABD versiyonunu izleyebilecekler. tvOS 17 basın bülteninde ise Apple, VPN uygulamalarının kurumsal ve eğitim kullanıcılarına fayda sağlayacağına odaklandı. Bu sayede Apple TV, daha fazla yerde harika bir ofis ve konferans salonu çözümü olabilecek.

tvOS 17 ile gelen diğer yenilikler

tvOS 17, Apple TV’ye FaceTime ve yeniden tasarlanmış bir Kontrol Merkezi gibi yeni özellikler getiriyor. Ayrıca iPhone’unuzla Siri Kumandasını bulmanın yeni bir yolu da sunuyor. Bu güncellemeyle birlikte ilk kez Apple TV’de FaceTime yapabileceksiniz.

Geliştiriciler, Apple Geliştirici Programı’na kaydettikleri Apple TV’lerine tvOS 17’yi şimdi yükleyebilirler. Apple, tvOS 17’nin bu yılın sonunda herkes için yayınlanacağını belirtti. Temmuz ayına kadar da bir açık beta sürümünün yayınlanması bekleniyor. Güncelleme, 2015 ve sonrasında çıkan tüm Apple TV 4K ve Apple TV HD modelleriyle uyumlu olacak.

tvOS 17 ile birlikte Apple TV’niz daha da güçlü ve eğlenceli bir cihaz haline gelecek. VPN uygulamalarının yanı sıra, FaceTime ve Kontrol Merkezi gibi özellikler de deneyiminizi artıracak. tvOS 17 için düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir