WhatsApp’a ulaşamayanlar alternatiflere yöneldi! Aralarında yerli uygulamalar da var

Aynı şirket çatı altında hizmet veren Facebook, Instagram ve WhatsApp’a Türkiye saati ile 18.41’den itibaren erişim sağlanamıyor. Bu gelişme üzerine kullanıcılar WhatsApp dışındaki anlık mesajlaşma uygulamalarına yöneldi.

İşte aralarında yerli uygulamaların da bulunduğu platformlar:

BİP

BiP uygulaması Turkcell tarafından Android ve iOS kullanıcıları için geliştirildi. BiP, sadece Turkcell aboneleri değil tüm diğer operatörlerin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulaması. BiP; Google Play, App Store, ve Huawei AppGallery üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. BİP’te, herkesle iletişim kurabilme, konum paylaşma, grup mesajlaşma, para transferi, caps yaratma, kaybolan mesaj ve oyunlar gibi birçok özellik bulunuyor.

YAAY

Yaay, Türkiye merkezli bir sosyal medya platformudur. Türk Telekom çatısı altındaki TT Ventures tarafından 2 Eylül 2020’de açıldı. Twitter’a benzerliği ile dikkat çeken Yaay, kategorilere ayrılmış yapısı ve içerik paylaşımına göre kullanıcılarına sunduğu rozetler, diğer platformlarından ayrışıyor. Kullanıcılar, ilgi alanlarına göre seçtikleri kategorileri takip edebiliyor. İlk sürümü Eylül 2020’de yayınlanan uygulama, App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz indirilebiliyor.

TELEGRAM

Whatsapp‘a rakip olarak kurulan anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. Rus programcısı Pavel Durov tarafından oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Telefonlar için uygulaması bulunan Telegram’ın da WhatsApp’taki gibi bir web sürümü de mevcut.

SIGNAL

iOS, Android ve bir masaüstü uygulaması bulunan Signal kullanıcılarının metin mesajları, dosyalar, sesli notlar, resimler, GIF ve video mesajları göndermelerine olanak tanıyor.

VIBER

WhatsApp ve Telegram’ın aksine Viber’i masaüstünde kullanmak için bir masaüstü istemcisi indirmeniz gerekiyor.

WECHAT

Android ve iOS uygulaması olarak sunulan WeChat, Windows, Mac ve web tarayıcısı üzerinden de kullanılabiliyor.

WIRE

Wire’ın en önemli artısı, mesajlaşmak için numaranızı verilmiyor. e-Posta ile de uygulamaya kaydolunabiliyor. Ayrıca karşı taraf, sizinle iletişime geçmek için sizden izin almak zorunda.

LINE

iOS, Android ve Windows’lu telefonlarda çalışan Line, Windows ve Mac için bir masaüstü uygulaması da sunuyor.

iMESSAGE

Apple’ın mesajlaşma uygulaması iMessage,Mac ve iPhone’larda kullanabiliyor.

Twitter'dan çöken Instagram, Facebook ve WhatsApp'a gönderme: Herkese merhabaTwitter’dan çöken Instagram, Facebook ve WhatsApp’a gönderme: Herkese merhaba Instagram, Facebook ve WhatsApp'a neden girilemiyor? Bakanlık sebebini paylaştıInstagram, Facebook ve WhatsApp’a neden girilemiyor? Bakanlık sebebini paylaştı WhatsApp, Facebook ve Instagram'ın çökmesi Twitter'a yaradı! Kullanıcılar birbirinden esprili paylaşımlar yapıyorWhatsApp, Facebook ve Instagram’ın çökmesi Twitter’a yaradı! Kullanıcılar birbirinden esprili paylaşımlar yapıyor Facebook domaini ele geçirildi iddiası! Twitter kurucusu Jack Dorsey, alan adının fiyatını sorduFacebook domaini ele geçirildi iddiası! Twitter kurucusu Jack Dorsey, alan adının fiyatını sordu Facebook, WhatsApp ve Instagram'a saatlerdir girilemiyor! İşte sorunun temel kaynağıFacebook, WhatsApp ve Instagram’a saatlerdir girilemiyor! İşte sorunun temel kaynağı

WhatsApp'a ulaşamayanlar alternatiflere yöneldi! Aralarında yerli uygulamalar da varHaberler.com – Son Dakika Haberleri Servet Uzun Servet Uzun Haberler.com Haberler.com – Son Dakika Haberleri Facebook, WhatsApp ve Instagram'daki sorun sanılandan daha büyük! Erişim problemi birkaç gün sürebilir

Facebook, WhatsApp ve Instagram’daki sorun sanılandan daha büyük! Erişim problemi birkaç gün sürebilir

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.