Yükseltme Haberi Sonrası Balinalar Bu Altcoin’e Koştu!

Popüler altcoin Terra Luna Classic (LUNC), 2.1.0 sürüm yükseltmesi duyurusuyla yükselişe geçti. Haber, altcoin’i derin bir uykudan uyandırdı ve nominal artış token için uzun vadeli sürdürme belirtileri gösteriyor. Bu da altcoin sahipleri arasında umut uyandırdı. İşte detaylar…

Altcoin fiyatı ağ v2.1.0 yükseltmesiyle yeniden uyanıyor

Terra Luna Classic (LUNC), v2.1.0 yükseltmesinin yarattığı heyecanla son günde yüzde 35 artış gösterdi. Özellikle bu yükseltme, LUNC yakımının arkasındaki yakım ekiplerine yönelik. Yükseltme teklifindeki temel özellikler arasında, daha fazla doğrulayıcının zincire katılması için bir teşvik bulunmakta. Zira motivasyon olarak doğrulayıcılar için minimum yüzde 5 komisyonu yer alıyor. Bu teşvik ile katılım, altcoinin daha fazla konsolidasyon elde etmesini sağlayacaktır.

Teklifte ayrıca Terra ekosistemine entegre olacak sistemin ikinci modeli olan CosmWasm 1.1 de yer alıyor. CosmWasm, Cosmos SDK’sına eklenebilen bir modül olarak yapılandırılmış Cosmos ekosistemi için akıllı bir sözleşme platformudur. Son olarak, topluluk iki güvenlik yükseltmesinin zincire entegre edilmesini önerdi.

Terra Luna Classic yükseltme duyurusu 1 dolar için iyimserliği canlandırıyor

LUNC’u başlatan hard fork’un ardından, zincire öncülük eden Terra Luna Classic topluluğu daha da yakınlaştı. Şimdi bile, LUNC için 1 dolar hedefi uzak kalsa da, hala iyimserliklerini koruyorlar. Yükseltme duyurusu bu iyimserliği yeniden canlandırdı ve topluluğu hard fork’tan sonra ikinci kez pumpladı. Terra Classic (LUNC) fiyatı, en son 9 Eylül 2022’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 90 altında. LUNC o sırada 0,000684 dolar seviyelerinde idi. Şimdi ise gelen satışlar altcoinin 0,000083 dolarlık destek tabanına inmesine neden oldu.

Haziran 4’te kaydedilen çarpıcı ralli, Terra Luna Classic fiyatının 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamayı (EMA) 0,000098 dolardan 100 günlük EMA’yı 0,000115 dolardan etiketlemek için çevirmesinin ardından 0,000112 dolarlık mevcut fiyata yükselmesini sağladı. Bu engelden kaynaklanan genel baskı LUNC’un daha fazla yükselmesini sınırlamakta. Ancak, analist Lockridge Okoth’a göre altcoin alım baskısı arttıkça bunu aşmaya hazır duruyor.

Yükselen momentum, altcoin’le eşit bir sıçramayla yukarı yönelen Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile gösterilmekte. Benzer şekilde, Müthiş Osilatörler (AO) de yeşil renkte parlıyor. Böylece orta hatta doğru ilerleyerek artan ivmeye işaret etti. 100 günlük EMA engelinin desteğe dönüşmesi, Terra Luna Classic fiyatının 0,000163 ila 0,000181 dolar arasındaki tedarik bölgesinin test edilmesinden önce 200 günlük EMA’yı 0,000149 dolardan hedeflemesinin yolunu açacaktır.

Balinalar, LUNC’a koştu

Tedarik bölgesinden gelen satış baskısının üstesinden gelmek, Terra Luna Classic fiyatının üzerinde likidite toplamasının önünü açabilir. Bu, en son Şubat ayı başlarında test edilen 0,000192 dolarlık dirence yükselişi kolaylaştırır. Bu sırada Santiment’in 5 milyon USD’den fazla paraya sahip balinalar tarafından tutulan toplam coin arzı yüzdesi, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi 25 Nisan’dan mevcut zirveye kadar istikrarlı bir artış gösteriyor.

Öte yandan, analiste göre, RSI’ın 72’deki konumu göz önüne alındığında, LUNC aşırı satın alınmış durumda. Bu, bir geri çekilmenin yaklaştığını ve Terra Luna Classic fiyatının düşebileceğini gösteriyor. Yatırımcılar satış iştahlarını kontrol altında tutarsa, altcoin için ralli kısa ömürlü olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir