Erden Timur’dan çağrı: Artık temiz eller operasyonu başlasın

Turkuvaz Medya Grubu tarafından düzenlenen “Spor Zirvesi ve Fotomaç Süper Lig’in En İyileri Ödül Töreni”ne katılan Erden Timur, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Dünkü Fenerbahçe-Galatasaray derbisindeki oyun kalitesinden memnun olmadığını belirten Timur, hakem performansına dair eleştiride bulundu. Timur’un açıklamalarından satırbaşları şöyle:

‘BAZI GÖRÜNTÜLERİNİN VAR’A GİTMEDİĞİNİN İDDİA EDİLDİ’

“Dün hiçbirimiz mutlu etmeyen ve ligin kalitesine yakışmayan bir derbi oldu. Tabii ki stresli ortam olması nedeniyle böyle bir derbi izlettik.

Aylardır itidal ve Türk futbolundaki gerginliğin azaltılması gerektiğini savunuyoruz. Hem itidalli olacağız hem de hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Dün gece sonuca direkt etki eden bir hata yapıldı. Dünkü pozisyonda yapılan hata direkt şampiyonluğa tesir eden bir hata.

Dün derbiden sonra ve bugün dahil, tüm resmi irtibatları sağlıyoruz. Farklı görüntüler varken VAR’a görüntü gitmedi diyorlar. Eğer böyle bir şey varsa bu işi başka yere götürür. Böyle bir görüntünün işlenmeyip hakeme yansıtılmaması akla mantığa uygun değil.”

‘TELEFONLAR, HER ŞEY İNCELENSİN’

“Galatasaray olarak tahkikat komisyonları kurulsun, resmi mercilerle ilişkiler tetkik edilsin diye ekim ayında başvurduk. Bu isteklerimiz için TFF’yi göreve davet ettik. Gerek yöneticilerin TFF’yle gerek sosyal medyayla gerek medyadaki yöneticilerle görüşmelerinin tahlil edilmesi lazım.

Türk futbolu adına acilen bağıranın, çağıranın hakkının daha fazla savunulduğu bir ortam sürdürülebilir değil. Dün bunun bir tezahürünü gördük. Bu iş kamuoyunu baskılayarak ve manipüle ederek yapılıyor. Futbolda temiz eller yapılsın dedik. Biz sahada böyle şeyler yaşamak istemiyoruz. Artık temiz eller operasyonu başlasın. Derbide böyle bir hata yapılması kabul edilemez. Bu işi el birliğiyle düzeltilmesi lazım. Kendi haklarımızı hoyratça savunmayalım, Türk futbolu adına savunalım.” (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir