İYİ Parti’de dijital devrim

COŞKUN ERGÜL Ankara  – İYİ Parti Teşkilat Başkanı Buğra Kavuncu, Milliyet’e yaptığı açıklamada, siyasetin tabana yayılması için teknolojinin kaldıraç olarak kullanılması gerektiğine işaret etti. Teşkilatlarla alakalı raporlama sistemini içeren bir yazılım geliştirdiklerini, son bir yıldır bu proje üzerinde çalıştığını aktaran Kavuncu, şu bilgileri verdi:  

“Bu yazılımla, teşkilatta görevli arkadaşlar, kendilerini ziyaret eden partililerin değerlendirmelerini, il ve ilçelerin durumu gibi bilgileri sisteme girecekler. Biz de Türkiye haritası üzerinden, bütün il ve ilçelerin durumunu görebileceğiz. Bu sistemle ayrıca, hem 508 bin üyemizle karşılıklı iletişim halinde olacağız hem de üyelerimizi aktif ve pasif üye olarak sınıflandıracağız. 508 bin üyemizden anlık olarak fikir alabileceğiz. Bu bir anlamda, dijital demokratik devrim yapacak, Türk siyasetine yenilik getirecek bir proje.” 

Projenin pilot uygulamasının İstanbul’da başlatılacağını daha sonra ülke geneline yayılacağını belirten Kavuncu, “Mart ayı itibariyle de bütün Türkiye’de uygulayacak hale geliriz” dedi. 

İYİ Parti Bursa adayı Türkoğlu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa’da yerel seçim çalışmalarına başladı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu olduğu açıklandı.

Seçime tek başına gireceklerini vurgulayan Akşener, “Hadi bakalım muhteremler bize bir taraf diyordu ki ‘PKK’lılarla el sıkışanların elini sıkıyorsunuz’ Bilumum elleri bıraktık. Şimdi dolayısıyla tek başımıza giriyoruz. Kimseyle el sıkışmadan, kimseye kötü bir söz söylemeden, kimseye hakaret etmeden. Biz bütün partilerin seçmenlerinin oylarına talibiz” dedi. ● İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir