Özcan Alper’in yeni filmi ‘Senfoni İstanbul’un çekimleri başladı

“Karanlık Gece” filmiyle birçok ödüle değer görülen yönetmen Özcan Alper’in “Senfoni İstanbul” adlı dökü-drama (yarı belgesel film) filminin çekimleri başladı. Filmin yapımcılığını üstlenen Nar Film’den yapılan açıklamaya göre, hikayede İstanbul’un yüzyıllık edebiyat hafızası, roman ve öykü karakterleri üzerinden anlatılacak.

İstanbul’u 1920’lerden bugüne kadar mekan olarak seçen roman karakterlerinin izinde ve onların belleğinden bir anlatı kuran film, farklı mevsimlerde ve farklı oyuncularla çekilecek.

Tuğrul Tülek

Anadolu Ajansı’nın aktardığı habere göre, proje tasarımını Özcan Alper, yönetmenliğini ve senaristliğini Uğur Aydedim’in yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini Yağız Yavru gerçekleştiriyor. Projenin edebiyat danışmanlığını ise eleştirmen, yazar Semih Gümüş ve akademisyen Sena Hamra Aydın üstleniyor.

Filmin ilk çekimlerinde oyuncu Kevork Malikyan, Tuğrul Tülek, Ozan Çelik ve genç oyunculardan Serap Bilgin, Yağmur Acı ve Mizgin Özel yer aldı. Projenin diğer bölümleri için cast çalışmaları devam ediyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir